Чи оподатковуються доходи, отримані фізичною особою у вигляді електронних грошей?
 
ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві звертає увагу платників податків на те, що якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс. Деньги" тощо), об'єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець.
 
Електронний гаманець - це платіжний додаток платіжної картки, кошти за операціями з яким обліковуються на консолідованому картрахунку емітента і який дає змогу його держателю в межах установленого ліміту виконувати платіж за товари (послуги).
 
Тобто фізична особа, яка одержує дохід у вигляді електронних грошей, може за допомогою електронного гаманця користуватися ними, зокрема виконувати безготівкові розрахунки. Фактично це гроші, які обертаються не у формі паперових грошей, а через впровадження у сферу розрахунків комп'ютерної технології та сучасної системи зв'язку.
 
Відповідно до пп. 168.1.3 пп. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України якщо згідно з нормами розділу IV Податкового кодексу України окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
 
Інформує: ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві (http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv1/183633.html).
13 / 2 / 2015
Коли «спрощенцю» придбати касовий апарат?
 
Згідно із Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що є платниками єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року.
 
З 1 січня 2016 року РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці, що є платниками єдиного податку другої групи.
 
Не поширюються вказані норми на спрощенців, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі.
 
Також якщо платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового кодексу України перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
09 / 2 / 2015
Про забезпечення сплати акцизного податку з роздрібного продажу.
 
Державна фіскальна служба Україна в своєму листі від 20 січня 2015 року № 1519/7/99-99-19-03-03-17 надає роз’яснення "Про забезпечення сплати акцизного податку з роздрібного продажу".
 
З листом від 20.01.2015 року № 1519/7/99-99-19-03-03-17, Ви зможете ознайомитись на офіційній інтернет – сторінці ДФС України: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/listi-dps/179767.html.
06 / 2 / 2015

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Next >>