З Новим роком та Різдвом Христовим!

 
Шановні клієнти та користувачі нашої інтернет-сторінки! 
 
Прийміть найщиріші привітання з наступаючим
 
Новим роком та Різдвом Христовим!
 
Новорічне свято – це завжди новий,
 
незвіданий крок у майбутнє, нові надії та сподівання.
 
Нехай ці свята принесуть у Ваш дім радість,
 
затишок та добробут, а наступний рік стане
 
для нашої рідної України роком миру,
 
злагоди та процвітання.
 
 
З повагою, ТОВ "АДВОКАТСЬКЕ БЮРО "ДІКВ-Л".
30 / 12 / 2014
Набрав чинності новий Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.
 
Міністерство фінансів України наказом від 24.11.2014 року № 1162 (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1553-14) затвердив Порядок обліку ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників.
 
У Порядку враховані останні законодавчі зміни щодо, зміни місцезнаходження (місця проживання) платників, пов’язаного зі зміною адміністративно-територіальної одиниці.
 
Також в новому Порядку уточнені терміни взяття на облік платниками ЄСВ осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, терміни надання органами ПФУ довідки про наявність/відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів у платників, які знімаються з обліку. Крім того, затверджено дві нові форми документів, які видаються платникам, на яких не поширюється дія Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», при знятті їх з обліку:
- Довідка про стан розрахунків за платежами у фіскальний орган, Пенсійний фонд України та фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування;
- Повідомлення про зняття з обліку платника єдиного внеску.
25 / 12 / 2014
Відмова юридичної особи від використання печатки у господарській діяльності.
 
У випадку відмови юридичної особи від використання печатки у своїй діяльності вона має внести зміни до установчого документу та надати банку нову картку без зразка відбитка печатки, засвідчену в установленому порядку.
Національний банк України - (http://www.bank.gov.ua/control/uk/index).
 
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 11.12.2014 р. N 25-110/74213
 
Департамент платіжних систем та розрахунків
 
Територіальним управлінням НБУ, ОПЕРУ НБУ банкам України та їх філіям Незалежній асоціації банків України Асоціації українських банків Асоціації "Український кредитно-банківський союз"
 
У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу" (далі - Закон), повідомляємо стосовно використання юридичною особою печатки в процесі банківського обслуговування.
 
Національним банком України на виконання норм Закону розроблено проект постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", який був направлений банкам листом від 13.11.2014 N 25-110/66895 та розміщений на сторінці Офіційного Інтернет - представництва Національного банку України (www.bank.gov.ua) в розділі "Законодавство", підрозділі "Проекти регуляторних актів НБУ та їх обговорення". Після прийняття постанови Правлінням Національного банку України та її реєстрації вона буде доведена до відома банків.
 
До набрання чинності відповідних змін просимо керуватися таким.
 
Закон передбачає скасування обов'язкового та перехід до добровільного використання печаток суб'єктами господарювання приватного права.
 
Враховуючи те, що юридична особа самостійно визначає порядок організації своєї діяльності, при вирішенні питання подальшого використання нею печатки в процесі банківського обслуговування, банку слід керуватися її установчим документом (статутом, засновницьким договором, установчим актом, положенням), що є основним документом, який регулює діяльність юридичної особи.
 
Якщо в установчих документах юридичної особи зазначено про наявність печатки, то вона повинна використовуватися у всіх правочинах юридичної особи, в тому числі і у договірних відносинах з банком та при розпорядженні рахунком і підписуванні розрахункових документів.
 
Відповідно, якщо юридична особа в процесі своєї діяльності не має бажання надалі використовувати печатку, вона має право відмовитися від неї шляхом внесення відповідних змін до установчих документів та повідомити про це банк із наданням підтверджуючих документів, які зберігатимуться у справі з юридичного оформлення рахунку.
 
Звертаємо також увагу, що згідно із нормами Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 N 22, банк перевіряє реквізити розрахункових документів клієнта на підставі відомостей заявлених клієнтом у картці із зразками підписів та відбитка печатки.
 
Тому у випадку відмови юридичної особи від використання печатки у своїй діяльності вона має внести зміни до установчого документу та надати банку нову картку без зразка відбитка печатки, засвідчену в установленому порядку.
 
Директор
Департаменту платіжних систем та розрахунків                                                                                                 В. М. Кравець
24 / 12 / 2014

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Next >>