Транспортний податок з 1 січня 2015 року.
 
Платниками податку з нового року є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
 
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль.
 
Для фізичних осіб податок обчислюється контролюючим органом (ДФС) на підставі даних, які до 1 квітня 2015 року надаються органами внутрішніх справ.
 
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку з транспортних засобів, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом до 1 липня звітного року за місцем проживання (реєстрації) платника.
 
Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем реєстрації транспортних засобів.
 
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Юридичні особи сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом. (http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/178371.html)
14 / 1 / 2015
Платники єдиного податку 3-6 груп перереєструватися не потрібно.
 
Платники єдиного податку третьої-шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня вважаються платниками єдиного податку третьої групи. Така норма з'явилася в підрозділі 8 розділу ХХ Податкового кодексу України у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII. Тобто спеціально перереєструватися платникам єдиного податку не потрібно.
 
Нагадаємо, що цим Законом замість шести вводяться чотири групи платників єдиного податку:
- перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень. Фіксована ставка єдиного податку для фізичних осіб встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн. ( ст. 291 та 293 Податкового кодексу України);
- друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: 1) не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; 2) обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень. Фіксована ставка єдиного податку для фізичних осіб встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто до 243,60 грн. за календарний місяць ( ст. 291 та 293 Податкового кодексу України);
- третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень. Ставки єдиного податку для фізичних та юридичних осіб становлять 2% (за умови окремої сплати ПДВ) і 4% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) ( ст. 291 та 293 Податкового кодексу України);
- четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. Четверта група є еквівалентом колишнього фіксованого сільськогосподарського податку ( ст. 291 та 293 Податкового кодексу України).
13 / 1 / 2015
Для допуску до роботи необхідно укласти з працівником договір і повідомити ДФС.
 
Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII вніс доповнення до ст. 24 Кодексу законів про працю України, згідно з яким працівник не може бути допущений до роботи без:
- укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу; 
- повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. 
 
За недотримання цих вимог юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (ч. 2 ст. 265 КЗпП у новій редакції).
12 / 1 / 2015

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Next >>