В 2015 році військовий збір слід сплачувати з розширеної бази оподаткування.
 
Тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
 
Платниками збору є резиденти та нерезиденти. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.
 
Об'єктом оподаткування збором є доходи, зокрема у вигляді:
- процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України;
- доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду;
- доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, доходів від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у тому числі акцій українських емітентів;
- доходів, отриманих у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України;
- доходів страховиків – резидентів;
- інших доходів;
- спадщини, подарунків, виграшів, призів.
Інформує офіційна інтернет-сторінка ДФС. (http://lv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/178928.html)
21 / 1 / 2015
Зміни щодо збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (валюта, ювелірні вироби).
 
Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування запроваджено в Україні в 1998 році.
 
З 1 січня 2015 року набули чинності нові норми щодо збору при купівлі іноземної валюти.
 
Ставку збору збільшено з 0,5% до 2%, його сплачують лише фізичні особи, які купують готівкову валюту (крім громадян, які мають валютні кредити й купують іноземну валюту для їх погашення).
 
Також із 1 січня 2015 року замість збору від продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння в Україні запроваджується збір при клеймуванні ювелірних та побутових виробів державним пробірним клеймом на казенних підприємствах пробірного контролю.
 
Розмір збору – 10% вартості основного дорогоцінного металу (золота, срібла, платини, паладію) у перерахунку на вагу чистого металу. Сума визначається за офіційним курсом банківських металів на момент, коли виріб подається на клеймування.
 
Казенні підприємства пробірного контролю подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні клеймування виробів державним пробірним клеймом.
 
Нова форма звітності для платників цього збору (як і збору при купівлі готівкової іноземної валюти) нині розробляється Пенсійним фондом України і буде затверджена Кабінетом Міністрів України.
20 / 1 / 2015
Суми пенсії понад три мінімальних заробітних плати будуть оподатковуватися.
 
Згідно із законодавством, яке діяло до 1 січня 2015 року, оподаткуванню підлягали суми пенсії, що перевищували 10 тис. гривень, у частині такого перевищення. 
 
З 1 січня 2015 року внесено зміни до статті 164 Податкового кодексу України (ст. 164.2.19. ПКУ), і тепер оподаткуванню підлягають пенсії, розмір яких перевищує три мінімальних заробітних плати (3654 грн.), в частині такого перевищення за ставкою 15%.
 
Наприклад, якщо розмір пенсії становить 4100 грн., то оподатковуються тільки 446 грн. – та частина, яка перевищує межу в 3654 грн.
 
Якщо ж сума перевищення над трьома мінімальними заробітними платами більша за 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка податку збільшується до 20%.
 
Оподаткування пенсій здійснюється органами Пенсійного фонду України в автоматичному режимі. Пенсіонерові не потрібно звертатися з цих питань до податкової інспекції чи управління ПФУ.
19 / 1 / 2015

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Next >>